Grupa 16 - duchowa

Nie wszyscy mają tę łaskę, by wędrować na własnych nogach do obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze - choroba, wiek, niepełnosprawność, brak urlopu czy potrzeba opieki nad osobami potrzebującymi pomocy uniemożliwią pieszą wędrówkę. Dla nich też jest propozycja.

2019-06-28

Przed wielu laty zrodził się projekt utworzenia grupy duchowych uczestników Pielgrzymki. Do tej grupy zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę wspólnoty z pątnikami na trasie. Przyjęcie takiego zaproszenia pozwoli korzystać z obfitych owoców rekolekcji, odprawianych wszędzie tam, gdzie duchowy pątnik będzie przebywał.

Podobnie jak w ubiegłych latach, w wielu parafiach archidiecezji będą się odbywały specjalne nabożeństwa w łączności z pątnikami. Przygotowane są też specjalne przewodniki. Duchowi uczestnicy znajdą w nich omówienie tajemnicy dnia, czytania mszalne i krótkie rozważania. Wszystko to ma służyć głębszemu przeżywaniu tego szczególnego czasu. Zachęcamy również, by w sposób formalny dołączyć do grupy 16.Zapisy do grupy "16" są możliwe jeszcze dziś w parafiach archidiecezji wrocławskiej, a do 1 sierpnia  od 11.00 do 17.00 w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” (Wrocław, ul. Bujwida 51). Zgłoszeni uczestnicy otrzymają pielgrzymkowy znaczek oraz specjalnie przygotowany „Przewodnik”. Uczestnictwo duchowych pielgrzymów jest bezpłatne, chociaż można z tej okazji złożyć dobrowolną ofiarę na materiały i potrzeby organizacyjne pielgrzymki - 10 zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych, pomocą w dobrym przeżyciu pielgrzymki będzie służyć specjalny serwis pielgrzymkowy przygotowany przez dziennikarzy "Gościa Wrocławskiego" - www.wroclaw.gosc.pl/PPW2018 oraz audycje nadawane w Radiu Rodzina  w dniach 2-9 sierpnia. o 13.10 i 20.10. W dniu 10 sierpnia o 11.00 radio przeprowadzi bezpośrednią transmisja Mszy św. kończącej Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską.

przewodnik: ks. Aleksander Radecki

Zapisy w roku 2018:

  • do końca lipca – w parafiach
  • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20.
    Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51)

Msze Święte w Archikatedrze Wrocławskiej

Zapraszamy do udziału w Mszach Świętych w czasie sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę.
W dniach 2-9 sierpnia o godz. 18:30 w Archikatedrze Wrocławskiej będą odbywać się Msze Święte.
Homilie do wszystkich zgromadzonych wygłosi ks. Aleksander Radecki, przewodnik grupy 16 (uczestników duchowych Pielgrzymki).

Grupy, Pielgrzymi duchowi

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze