Grupa 8 - wariaci Pana Boga

Młoda, spontaniczna, nieobliczalna. Taka jest "ósemka".

2019-07-03

Grupa ósma to przede wszystkim młodzi. Wielu jej członków jest związanych z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej

Jeśli ktoś nie zna księży salwatorianów, czyli duchowości Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, ma doskonałą okazję, żeby dobrze je poznać właśnie na pielgrzymce. Dlaczego warto iść właśnie z „ósemką” salwatoriańską? Ponieważ doświadczymy w niej pozytywnego Bożego szaleństwa.

Grupa znana jest ze swojej energiczności, szczególnie za sprawą wspólnoty Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, która zrodziła się na bazie spotkań pielgrzymkowych. Młodzież RMS wprowadza przyjazny klimat, bardzo pomocny w znoszeniu trudu na pątniczym szlaku.

Spontaniczność, kreatywność, radość i uśmiech – to słowa-klucze, którymi najtrafniej można określić „ósemkę”. – Jesteśmy nieobliczalni. A czym różnimy się od innych? Niech pomyślę… Wiem! Z pewnością tym, że żadnej innej grupy nie prowadzą salwatorianie! – mówi wieloletni przewodnik grupy, ks. Łukasz Anioł SDS. – A tak poważnie, staramy się wypełniać na pielgrzymce nasz charyzmat, czyli docierać do ludzi z dobrą nowiną o Bogu wszelkimi możliwymi sposobami. Pod tym względem jesteśmy uniwersalni. Nie zamykamy się na żadną formę np. modlitwy. Mamy dużo fajnych pomysłów – dodaje.

Przewodnik: ks. Marek Sawicki SDS

Zapisy w 2019:

Bagaże:
Informacje wkrótce.

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Grupy

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze