Grupa 7 - w jedności siła

Seledynowa "siódemka" od lat jest bardzo aktywna nie tylko w czasie PPW. Pielgrzymi bardzo mocno są zaangażowani w promocję przez cały rok. Tak było i tym razem.

2019-06-30

Kąty Wrocławskie, Strzelin, Wiązów, Ziębice, Szymonków oraz przede wszystkim dekanaty Wrocław-Południe i Wrocław-Zachód – to główne miejsca, z których wywodzą się pielgrzymi gr. 7. Obecnie przewodnikiem grupy 7 jest Ks. Paweł Jędrzejski, wikariusz z parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu-Nowym Dworze. Grupa 7 nazywana jest potocznie „siódemeczką” albo „seledynkami” (nazwa pochodzi od koloru znaku grupy).

Pielgrzymi zdają sobie sprawę jak ważna jest promocja, dlatego odwiedzili kilka parafii, w których dawali świadectwo i opowiadali o tym jak ważna stała się pielgrzymka w ich życiu (czytaj TUTAJ).

Oczywiście w „siódemce” nie brakuje radości i śpiewu, a także modlitwy. Rozważamy Słowo Boże, słuchamy konferencji, dzielimy się doświadczeniem codziennego życia. Jest to piękny czas rekolekcji, który pomaga nam żyć Bogiem w codzienności. Podobnie jak w wielu innych grupach bardzo zróżnicowany jest także przekrój wiekowy pątników. Faktem, na który zwraca uwagę ks. Paweł jest… poza pielgrzymkowa działalność zaangażowanych w tworzenie grupy. – Organizujemy akcje promocyjne, jak „słodka niedziela”, spotykamy się regularnie przez cały rok, np. na spotkaniu opłatkowym czy zabawie karnawałowej; uczestniczymy także w życiu parafii, np. przygotowujemy Festyn Parafialny, gdzie promujemy pielgrzymkę. Chcemy w ten sposób zbudować wspólnotę na czas sierpniowego wędrowania i zachęcić do dołączenia do nas – podsumowuje ks. Paweł.

Zapraszamy bardzo serdecznie do pielgrzymowania w naszej „Siódemeczce!”
Ks. Paweł Jędrzejski, Brat Przewodnik

przewodnik: ks. Paweł Jędrzejski

Zapisy w roku 2019:

 • • Zapisy w parafiach:
  1. PARAFIA P.W. OPATRZNOŚCI BOŻEJ we Wrocławiu Nowym-Dworze,
  ul. Nowodworska 64, Ks. Paweł Jędrzejski, Przewodnik gr. 7.
  Telefon parafialny: 880-557-225; mail: pajed@poczta.onet.pl
  • 2. PARAFIA P.W. ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W KĄTACH WROCŁAWSKICH
  Świecki Animator Gr. 7: Aneta Mazgaj, tel. 693 905 567
 • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20.
  Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51)

Bagaże:
02.08.
 – godz. 5.30 – 5.55 przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr.7

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Grupy

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze