Grupa 3 - akademicka

Trzon grupy akademickiej stanowią studenci z CODA "Maciejówka". Dziś grupa ma swoją rodzinną odnogę. To ci, którzy z "trójką" są związani od lat i razem z nią się "dojrzewają".

2019-06-30

Trójka ma bardzo wspólnotowy i kameralny klimat – charakteryzuje ks. Bartłomiej Kot, przewodnik grupy i duszpasterz akademicki z „Maciejówki”. Podkreśla, że żakowska młodość sprzyja zawiązywaniu przyjaźni. Z racji składu konferencje mają akademicki charakter.

Dodatkowym wyróżnikiem jest muzyka. „Trójka” jest bowiem grupą, w której przykłada się do niej bardzo dużą wagę. Nie wszędzie podczas drogi można usłyszeć wielogłosowe śpiewy dobrze nastrajającą do modlitwy i medytacji. – Ona pomaga nam iść z nadzieją – dodaje ks. Kot, który z wykształcenia jest również profesjonalnym muzykiem (ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu).

Co roku w grupie można uczestniczyć w dodatkowym cyklu konferencji biblijnych. W tym roku ich tematem będzie „Biblia w różańcu – tajemnice światła”Przez wiele lat nad charakterem grupy czuwał przewodnik ks. Mirosław Maliński, zwany „Maliną”. Dzisiaj, choć nie pielgrzymuje, jest ciągle dobrym duchem „Trójki” – wyjaśnia duszpasterz „Maciejówki”.
Przez kilka lat trójkę prowadzili ks. Marcin Werczyński i ks. Grzegorz Tabaka. Aktualnym przewodnikiem jest ks. Bartłomiej Kot.

przewodnik: ks. Bartłomiej Kot

Zapisy w roku 2019:

  • Krzysztof Kuropka i Ania Bierczyńska – mailowo maciejowka.pielgrzymka@gmail.com lub osobiście CODA „Maciejówka” pl. Nankiera 17a tel kontaktowy 514 826 018
  • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20.
    Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51)

Bagaże:
02.08.
 – godz. 5.30 – 5.55 przy pomniku Papieża św. Jana XXIII, ul. św. Marcina przy znaku gr.3

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Msza Święta 1 sierpnia dla Pielgrzymów z Grupy 3:
godz. o 19.00 w Maciejówce (potrzebę przechowania bagażu, albo noclegu w duszpasterstwie trzeba zgłosić wcześniej telefonicznie)

Informacje dodatkowe:

  • Adres strony internetowej grupy: www.maciejowka.org
  • Wydarzenie na Facebooku https://web.facebook.com/events/358855637931024/
  • Cała grupa 3 nocuje w namiotach. Jeśli nie masz namiotu – zgłoś mailem.
  • Organizujemy własny punkt medyczny. Przy zapisach na ten cel zbieramy dodatkowe 5 zł (jeśli chcesz, możesz dorzucić więcej)  (Plakat grupy w załączniku)

 

Grupy

SKLEP GOŚCIA POLECA

Rozważanie

Najnowsze