Grupa 21 - młodzi duchem

W tym roku po raz drugi na szlak prowadzący na Jasną Górę wyruszy grupa nr 21. Może to propozycja właśnie dla ciebie?

2019-07-04

W ubiegłym roku prawie wszystkie stacje telewizyjne przekazywały informacje o Pielgrzymce Wrocławskiej za sprawą utworu „Zdrowaś Mario” na melodie Decpacito. Tak, tak, to właśnie w naszej grupie siostra Janina wykonała ten utwór i zrobiło się o nas głośno. Tak głośno, że usłyszał o nas cały świat. Jeśli chcesz być częścią Grupy nr 21 Katedralnej to podejmuj decyzje i chodź z nami.

Co nas charakteryzuje? Spontaniczność, serdeczność, energia, uśmiech i przede wszystkim zrozumienie dla drugiego człowieka. Jesteśmy grupą, która zmieniła wielu ludziom myślenie o pielgrzymce. Grupa katedralna jest grupą młodzieżową skupiającą się wokół diecezjalnych wrocławskich parafii. Oczywiście nie zamykamy się na osoby starsze, ich doświadczenie wiary jest nam bardzo potrzebne.

Naszym celem jest integrować młodzież działającą we Wrocławiu. Pragniemy w prosty sposób przekazywać główne prawdy wiary, nauczanie Papieża Franciszka oraz piękno liturgii.
Wraz z księdzem Markiem Leśniakiem – Diecezjalnym duszpasterzem Służby Liturgicznej, księdzem Zbigniewem Kowalem – Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży, księdzem Jakubem Bartczakiem – Ślęża – Góra Tabor Młodych, wyruszamy na pielgrzymi szlak i zapraszamy do udziału księży, młodzież oraz wiernych z Wrocławia.
U nas możesz dostać szansę włączenia się w tworzenie grupy poprzez zaangażowanie się w tzw. służby pielgrzymkowe (śpiew, gra na instrumentach, czuwanie nad bezpieczeństwem przejścia, pomoc medyczna).

Nasza grupa ma być alternatywną dla już istniejących grup, aby wszyscy mogli odnaleźć swoje miejsce w pielgrzymce. Jesteśmy grupą wyłącznie namiotową, nie szukamy miejsca na nocleg w domach dla pielgrzymów. Centrala grupy nr 21 znajduje się przy Katedrze Wrocławskiej.

przewodnik: ks. Marek Leśniak – Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej

Zapisy w roku 2019:

 • mailowo: marek.lesniak@archidiecezja.wroc.pl
 • do 30 lipca – w godz. 17.00–19.00 w Archikatedrze Wrocławskiej
 • od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20.
  Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51)

Informacje:
Facebook:
Grupa: Piesza Pielgrzymka Wrocławska – Grupa 21 Katedralna

Strona: Piesza Pielgrzymka Wrocławska Grupa 21 Katedralna

mailowo: marek.lesniak@archidiecezja.wroc.pl

Księża w grupie:

 • Ks. Zbigniew Kowal – Diecezjalny duszpasterz młodzieży
 • Ks. Jakub Bartczak – Ślęża – Góra Tabor
 • Ks. Marcin Milian – wikariusz parafii pw. św. Anny we Wrocławiu –
 • Praczach Odrzańskich

Dodatkowe informacje:
Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów 30.07 (poniedziałek) o godz. 19.15 w Archikatedrze Wrocławskiej

Grupy

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze

 • 11.08.2023
  43. PPW - podsumowanie głównego przewodnika

  43. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przeszła do historii. Jaka była? Piękna jak "Piękna Oblubienica". Oto podsumowanie głównego przewodnika, ks. Tomasza Płukarskiego.

 • 11.08.2023
  #NaSzlakuDoMaryi2023 - przeżyjmy to jeszcze raz

  Bardzo się cieszymy z głosów, które do nas docierają, że podobały się wam nasze filmiki z cyklu #NaSzlakuDoMaryi2023. Powstało łącznie 9 odcinków, a my zachęcamy do ich oglądania i przekazywania dalej. Może staną się dla kogoś inspiracją do wyruszenia w drogę...

 • 11.08.2023
  Początek

  Homilię podczas Mszy św. kończącej 43. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasnej Górze wygłosił bp Maciej Małyga. Obejrzyj, posłuchaj i zastosuj.

 • 11.08.2023
  Wszystkie zdjęcia z 43. PPW w jednym miejscu

  Pewnie jest ich kilka tysięcy i zapewne nie jest łatwo odnaleźć wszystkie galerie. Dla ułatwienia, zebraliśmy linki do nich w jednym miejscu. Wystarczy kliknąć i przenieść się na kolejne etapy wędrówki.

 • 11.08.2023
  #NaSzlakuDoMaryi2023 - odc. 8

  To już ostatni odcinek pielgrzymkowego vloga podczas 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Tym razem o: dobrym zaczesie, pięknie pielgrzymki, charytatywnych zakrętkach, trudach, które stają się radością. Dziękujemy za uwagę i zachęcamy, by do vlogów wracać przez cały rok.

 • 10.08.2023
  PPW2023 - Dzień 8 - Cisie-Jasna Góra cz.3

  ​​​​Ale to już było... Mamy dla was mnóstwo zdjęć z ostatniego dnia 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Oto ostatnia z trzech galerii. Miłego oglądania!

 • 10.08.2023
  PPW2023 - Dzień 8 - Cisie-Jasna Góra cz.2

  ​​Ale to już było... Mamy dla was mnóstwo zdjęć z ostatniego dnia 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Oto druga z trzech galerii. Miłego oglądania!