Grupa 11 - kawał historii

Ich droga na Jasną Górę jest najkrótsza, bowiem dołączają do pielgrzymki dopiero trzeciego dnia, gdy ta przechodzi przez ich miasto.

2019-07-03

Grupa namysłowska to kawał historii. Dlaczego? Bo tradycja pieszego wędrowania do Częstochowy jest tu żywa od lat 70. XX w., czyli z czasów na długo przed wyruszeniem pierwszej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

- Jesteśmy bardzo zróżnicowani. Każdego roku idą gimnazjaliści, licealiści i studenci, ale także starsi - mówi przewodnik, ks. Piotr Nowicki. Podkreśla przy tym, że grupa łączy w sobie kilka charyzmatów. - Chcemy, by wszyscy znaleźli u nas coś dla siebie - dodaje i zaznacza, że warto się samemu przekonać jak jest w "jedenastce".

Elementem, który może przyciągać, jest świetnie przygotowany śpiew. - Mamy bardzo dobry i zgrany zespół, który świetnie się rozumie i przede wszystkim gra razem od lat. Myślę też, że taką cechą, która jest dla nas charakterystyczna, jest otwartość - dodaje ks. Piotr. Uważa, że wszystkie te czynniki i kameralność pozwalają zbudować w ciągu kilku dni głębokie relacje międzyludzkie. - To się da odczuć. Zazwyczaj jest nas około setki i zapewne w większości się znamy.

przewodnik: ks.  Krzysztof Wojtaś

Zapisy w roku 2019:

28 lipca (niedziela) w domu katechetycznym w godz. od 18.00 – 20.00 – Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kościelna 3, Namysłów;
w lipcu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (sobota godz. 8.00-10.00);

od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11.00 – 17.00, tel. (71) 725-67-20. Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w DA Wawrzyny (Wrocław, ul. Bujwida 51).

Bagaże:

Składamy 4 sierpnia od godz. 17.00 do 21.00 w domu Katechetycznym – Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kościelna 3, Namysłów

Ważne! Bagaże muszą być podpisane: imieniem, nazwiskiem i numerem grupy.

Dodatkowe informacje:

Grupa wyrusza 05.08. spod Liceum Ogólnokształcącego o godz. 6.00.
Pielgrzymi zapisujący się w niedziele 28 lipca będą mogli zapisać się na autobus powrotny.

Grupy

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze