Zostań "duchowym" jak pani Irena

Wciąż jest jeszcze szansa dołączenia do grona duchowych pielgrzymów. W Górze, skąd dziś wyruszyła pierwsza z grup Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, materiały odebrało dziś 60 osób.

Pani Irena z mężem tuż przed startem grupy górowskiej.

zdjęcie: Karol Białkowski

2021-08-01

Jedną z nich jest pani Irena Lukas. Co ciekawe nie należy do górowskiej parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, ale do sąsiedniej - św. Faustyny. Podkreśla, że to nie ma najmniejszego znaczenia, bo chce się łączyć z tymi, którzy zmierzają na Jasną Górę. - Najważniejszą motywacją jest modlitwa w intencji tych, którzy idą, ale również tych, którzy mogliby pójść, a nie zdecydowali się na to - mówi.

Pielgrzymi duchowi będą się spotykać codziennie w obu kościołach. - Będę w jednym albo w drugim - zapewnia p. Irena. - Mam też przewodnik dla duchowych uczestników, gdzie znajdują się tematy do rozważań i plan modlitw. Mam tyle czasu, że "wymodlę" wszystko tak, by ks. Łukasz (Romańczuk, przewodnik górowskiej "czternastki" - przyp. red.) doprowadził naszych pielgrzymów na Jasną Górę do Matki Bożej. Będę się łączyła duchowo przez cały czas.

Zachęca też do tego, by nawet na ostatnią chwilę włączyć się do grupy duchowych pątników. Zwraca też uwagę, że pomocą - poza materiałami przygotowanymi przez organizatorów - mogą służyć media, w tym m.in. nasz serwis: www.ppw.gosc.pl.

Zapisy i dystrybucję materiałów dla duchowych uczestników prowadzi Biuro Pielgrzymkowe, które znajduje się w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny" na ul. Bujwida 51.

Punkt będzie czynny 1 sierpnia od 12.30 do 17.00 i 2 sierpnia od 10.00 do 16.00.

Materiały można też zamawiać dzwoniąc pod numer tel. 723 727 034.

Aktualności, Pielgrzymi duchowi

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze