Wystartowały zapisy na 41. PPW

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o 6.30 i będzie miała charakter sztafetowy. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Każdego dnia na trasę wyruszą inne grupy według grafiku, jaki został ustalony na spotkaniu księży przewodników.

Wprawdzie Główny Inspektor Sanitarny pozwolił na to, by pielgrzymki piesze w Polsce mogły zwiększyć liczebność do 300 osób (nie wliczając zaszczepionych przeciw COVID-19), ale jednocześnie rekomenduje, by nie dochodziło do kontaktów pątników z mieszkańcami miejscowości, przez które pielgrzymka przechodzi. To wszystko sprawia, że tegoroczne pielgrzymowanie będzie miało charakter hybrydowy.

Podczas spotkania przewodników grup ustalono, że na Jasną Górę w tym roku wyruszy w trybie regularnym 100 osób (z noclegami zorganizowanymi głównie w szkołach), a ich przewodnikiem będzie o. Piotr Bęza CMF, prowincjał klaretynów. W skład reprezentacji wejdą przedstawiciele każdej z grup, po 5 osób (zostaną zaproszone po konsultacji z przewodnikami).

Pozostali pątnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w sztafecie według ustalonego grafiku. - Zdecydowaliśmy, że w każdej grupie pójdzie po 150 osób, a kolumna pielgrzymkowa będzie się składała, w zależności od dnia, z dwóch lub trzech grup - wyjaśnia ks. T. Płukarski. Pielgrzymi będą każdego dnia dowożeni autobusami na start dziennego etapu (rozpoczęcie Mszą św.) i zabierani po jego zakończeniu do Wrocławia.

Aby wziąć udział w pielgrzymce należy zapisać się do danej grupy przez formularz pielgrzymkowy. O uczestnictwie decyduje grupowy ksiądz przewodnik. Informacja o decyzji będzie wysłana na adres email podany przez pielgrzyma.

Link do formularza: https://bit.ly/zapisyPPW21

Przed zapisaniem się do grupy warto zapoznać się z harmonogramem pielgrzymki, by odpowiednio dopasować dzień pielgrzymowania do grupy, z którą pątnik chce wyruszyć w drogę.

 • 3 sierpnia (Wrocław – Trzebnica): grupy 8 i 21,
 • 4 sierpnia (Trzebnica – Oleśnica): grupy 1 i 18,
 • 5 sierpnia (Oleśnica – Namysłów): grupy 4 i 5,
 • 6 sierpnia (Namysłów – Wierzbica Górna): grupa 11,
 • 7 sierpnia (Wierzbica Górna – Kluczbork): grupy 2, 21, 10,
 • 8 sierpnia (Kluczbork – Borki Wielkie): grupy 9 i 15,
 • 9 sierpnia (Borki Wielkie – Blachownia): grupy 12 i 13,
 • 10 sierpnia (Blachownia – Jasna Góra): grupy 6, 7, 20.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze

 • 27.07.2021
  Wszyscy jesteśmy braćmi

  Franciszek daje w encyklice "Fratelli tutti" kapitalną diagnozę dzisiejszej rzeczywistości, ale daje też odpowiedź na pytanie: jak mamy budować nasze życie, by rzeczywiście dzielić się miłością Boga z innymi - mówi bp Jacek Kiciński. Encyklika będzie dokumentem rozważanym podczas 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

 • 26.07.2021
  Księga intencji

  Napisz swoje prośby i podziękowania w formularzu, a my przekażemy je do omodlenia w grupach, a następnie zostawimy u stóp Maryi na Jasnej Górze.

 • 25.07.2021
  Trasa sprawdzona

  Wczoraj służby pielgrzymkowe ostatecznie sprawdziły całą trasę przebiegu 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jest spora nadzieja, że nic pątników na trasie nie zaskoczy.

 • 22.07.2021
  Nie zwlekajcie z zapisami

  Na niewiele ponad dwa tygodnie przed startem 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej wciąż jest jeszcze możliwość zgłoszenia swojego udziału w wydarzeniu, które będzie miało sztafetowy charakter.

 • 02.07.2021
  Bp Jacek zaprasza do udziału w 41. PPW

  Tegoroczna pielgrzymka zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia pozostał zaledwie miesiąc.

 • 24.06.2021
  Wystartowały zapisy na 41. PPW

  Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o 6.30 i będzie miała charakter sztafetowy. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Każdego dnia na trasę wyruszą inne grupy według grafiku, jaki został ustalony na spotkaniu księży przewodników.

 • 14.06.2021
  41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska - nowe ustalenia

  Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego sprawiły, że kształt tegorocznej pielgrzymki po raz kolejny się zmienił.