Wyrusz w drogę razem z nami

W najbliższą sobotę po raz kolejny wyruszymy na pielgrzymkowy szlak. Do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy pątnicy dotrą w kilku nurtach.

2022-10-13

Główny nurt wyruszy z Wrocławia, z katedry wrocławskiej. Kolumna rozpocznie przemarsz po krótkim nabożeństwie między 6.30 a 7.00. Pierwszy postój zaplanowano w Krzyżanowicach, a kolejny w Malinie. Tuż za Malinem nastąpi podział: grupy o numerach nieparzystych pójdą w stronę Brochocina, a parzyste w stronę Wysokiego Kościoła. W obu tych miejscowościach zaplanowano przystanki. Następnie, tuż przed wejściem do Trzebnicy kolumna znów się połączy i do bazyliki wszyscy pątnicy dotrą wspólnie.

Tradycją jest, że do grobu św. Jadwigi docierają gwiaździście też mniejsze grupy pieszych pątników. Z Milicza, z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli na trasę wyruszą pielgrzymi z grupy nr 14 (wyjście o 6.00), a z Bagna wyruszą pielgrzymi grupy nr 8 (wyjście o 6.00 z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP). Pieszą wędrówkę zaplanowali również wierni z Łoziny i okolic.

Wszyscy spotkają się przy ołtarzu polowym obok trzebnickiej bazyliki, gdzie o 16.30 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Józef Kupnego. Eucharystię będziemy transmitować online.

Więcej informacji o pielgrzymce trzebnickiej na www.ppw.gosc.pl.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Rozważanie

Najnowsze