W łączności serc

W tym roku dla duchowych pątników przygotowana została zupełnie nowa propozycja. Centralnym punktem spotkań będzie Sanktuarium NMP Łaskawej przy kościele pw. św. Karola Boromeusza na ul. Kruczej we Wrocławiu.

Dojazd do kościoła pw. św. Karola Boromeusza jest dogodny - również komunikacją miejską - w zasadzie z każdego zakątka miasta.

Dojazd do kościoła pw. św. Karola Boromeusza jest dogodny - również komunikacją miejską - w zasadzie z każdego zakątka miasta.

zdjęcie: Facebook parafii pw. św. Karola Boromeusza

Nowym przewodnikiem grupy "szesnastej" został o. Radosław Kramarski OFMConv. Skierował on do wszystkich zainteresowanych duchową łącznością z pątnikami zmierzającymi na Jasną Górę kilka słów.

Drodzy Duchowi Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę!

3 sierpnia 2023 r. po raz kolejny rozpoczniemy wędrówkę do Matki Bożej  na Jasną Górę. Bardzo potrzebujemy duchowej obecności i wsparcia osób, które z różnych powodów nie mogą do nas osobiście dołączyć. Pragniemy zabrać Wasze intencje i poprosić Was  o modlitwę za nas. W ten sposób będziemy sobie nawzajem towarzyszyć w  drodze do Maryi, przeżywać wspólnie rekolekcje i korzystać z ich obfitych owoców.

Jeśli znacie osoby, które mogłyby i chciały zostać duchowymi uczestnikami pielgrzymki i dołączyć do grupy duchowych pielgrzymów – Grupy XVI – przekażcie im tę wiadomość. 

W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło:  “Piękna Oblubienica”. Te słowa opisują Maryję, ale także każdą i każdego z nas, wszystkich, którzy tworzą żywy Kościół. W czasie drogi chcemy odkrywać nasze piękno i od Maryi uczyć się pokonywania tego co trudne.

Bądźmy razem!

Z kapłańskim pozdrowieniem,
Radosław Kramarski OFMConv przewodnik gr.16

O. Radosław zaprasza od 3 do 10 sierpnia 2023 pielgrzymów „duchowych” do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – patronki Małżeństw i Rodzin (ul. Krucza 58, Wrocław) na wspólne modlitwy.

  • 7.30 – Godzinki,
  • 8.00 – Msza św. z homilią,
  • 12.00 – Nabożeństwo Maryjne i Msza św. z homilią,
  • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  • 17.15 – Modlitwa różańcowa,
  • 18.00 – Msza św. z homilią,
  • 18.45 – Nieszpory. 

MATERIAŁY
Zgłoszeni uczestnicy Grupy XVI otrzymają pielgrzymkowy znaczek oraz specjalnie przygotowany „Przewodnik”. Uczestnictwo duchowych pielgrzymów jest bezpłatne, chociaż można z tej okazji złożyć dobrowolną ofiarę na materiały i potrzeby organizacyjne pielgrzymki w wysokości 15 zł.

ZAPISY
Zapisy do końca lipca br. u ks. duszpasterza w parafii. Materiały będzie można odebrać od 1 do 2 sierpnia od11.00 do 17.00 w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” (Wrocław, ul. Bujwida 51).

GOŚĆ WROCŁAWSKI
Miło jest nam poinformować, że po raz kolejny redaktorzy „Gościa” przygotowują oficjalny serwis PPW. Na stronie www.ppw.gosc.pl już teraz można znaleźć wiele aktualności, ale także przepastne archiwum. A co przygotowujemy na czas trwania pielgrzymki? Będą codzienne transmisje Mszy św., relacje z trasy, zdjęcia oraz kolejny sezon hitowego videobloga „Na szlaku do Maryi”. Zachęcamy również do skorzystania ze skrzynki intencji. W naszym redakcyjnym plecaku znajdzie się miejsce na wszystkie nadesłane.

RADIO RODZINA
W Radiu Rodzina (92.0 FM) w dniach 3-10 sierpnia 2023 r. w godz. 13.10-14.00 i 20.30-21.00 dla pielgrzymów duchowych będą nadawane specjalne audycje .

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 607 324 063 lub drogą mailową pod adresem: informacja@pielgrzymka.pl

Aktualności, Pielgrzymi duchowi

SKLEP GOŚCIA POLECA

Rozważanie

Najnowsze