Trać

To już czwarty dzień Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Mszę św. pątnicy przeżywali w Siemysłowie

2022-08-05

Jezus zwraca się do każdego z uczniów i ciebie: "trać". Trać swe życie z mojego powodu, a najdziesz życie. Jak to rozumieć? Gdy przyjdzie odpowiedni moment, oddaj życie za Chrystusa.

Ale musi być jeszcze coś innego - tu i teraz. Tracić życie dla Jezusa to wybrać takie życie, jakie On wybrał dla mnie. Tracisz jedno życie, ale zyskujesz stokroć więcej. Ale ten wielki wybór życia przekłada się na mniejsze - mówił.

Bp Maciej zauważył, że tracić to na pewno ofiara. - Z czegoś rezygnujesz, przez to też cierpisz, ale w życiu taki ból jest nieunikniony i chcemy go przyjmować pogodą ducha. Brać swój krzyż to znaczy to, co tworzy moją codzienność, to znaczy kochać. Tracić życie dla Jezusa to tracić życie dla Kościoła - tracić dla niego czas, pieniądze, talenty, rzucać ziarno hojnie na cały świat nawet gdy padnie między ciernie czy na drogę. Owoce to już sprawa Pana - wyjaśniał.

Ksiądz biskup pokazał też na kolejnych przykładach co to znaczy tracić dla Boga, by zyskać coś zdecydowanie więcej. - Może to jest kolejne zaproszenie dla ciebie. Po przyjdź, pragnij, powracaj - trać - zakończył.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze

 • 12.08.2022
  #NaSzlakuDoMaryi2022 - odc. 10

  Powstał jeszcze jeden odcinek vloga #NaSzlakuDoMaryi2022. Niech będzie inspiracja do wirtualnego powrotu na pielgrzymkowy szlak. A co w odcinku? O autobusowej pokusie, znów o jedzeniu, o propagandzie oraz wspomnienie z prezentacji w Kluczborku. Zapraszamy.

 • 12.08.2022
  Pieszo do Matki Bożej Otynijskiej

  W Uroczystość Wniebowzięcia NMP wyruszy z Namysłowa do Ligoty Książęcej piesza pielgrzymka. 16-kilometrową trasę w ostatnich latach pokonywało nawet ok. 400 osób.

 • 12.08.2022
  "Chrystus jako pierwszy" po raz czwarty

  Już po raz czwarty, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na trasę pielgrzymkową wyruszy Parafialna Piesza Pielgrzymka do Brzezinki. To może być wspaniała "dogrywka" do zakończonej 10 sierpnia Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

 • 11.08.2022
  Klerycy oddali się Maryi

  50. Pielgrzymka Kleryków MWSD na Jasną Górę odbyła się w tym roku w ramach Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Klerycy zostali w Częstochowie trochę dłużej i właśnie 11 sierpnia zakończyli swój pątniczy wysiłek.

 • 11.08.2022
  Wszystkie zdjęcia w jednym miejscu

  Zdjęć jest łącznie kilka tysięcy. Palec Karola Białkowskiego wydaje się wciąż opuchnięty... Teraz przyszedł czas na pątników, którzy wrócili już z Jasnej Góry na znalezienie siebie, znajomych i wspomnienie dobrego czasu.

 • 11.08.2022
  PPW 2022. Idziemy razem

  Na tej drodze spotkaliśmy Kościół, który jest piękny , bo Pan jego piękno odsłonił - mówił bp Maciej Małyga na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.

 • 10.08.2022
  #NaSzlakudoMaryi2022 - odc. 9

  Pątnicy u celu, a więc lądujemy również z tegorocznym vlogiem #NaSzlakuDoMaryi (choć może będzie jeszcze mała dogrywka). W odcinku 9: o tęsknocie za mięsem, o apostolskim posłaniu, o pielgrzymce, która się nie kończy, a wszystko zaczyna.