Ta droga cię wzmocni!

Niewiele ponad miesiąc pozostał do startu 42. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. To dobry czas, by podjąć decyzję o wyruszeniu na szlak. Oto garść informacji od głównego przewodnika.

2022-06-21

Ks. Tomasz Płukarski zwracając się do wszystkich zainteresowanych inicjatywą zwraca uwagę, że ostatnie dwa lata napełniły niepokojem serca wielu naszych rodaków. Pandemia oraz trwająca wojna na Ukrainie sprawiły, że z większą ochotą modlimy się o pokój na świecie i pokój serca dla nas. "Mając świadomość, że wymiar pokutny pieszej pielgrzymki pozwala umocnić się duchowo i napełnić pokojem zapraszamy do wyruszenia na pielgrzymkowy szlak. To dobra droga, aby wzmocnić wiarę, przebyć rekolekcje w drodze, a także doświadczyć żywego Kościoła, pełnego radości, nastawionego na budowanie wspólnoty" - przekonuje.

Kliknij w link do formularza zgłoszeniowego i zapisz się

Główny przewodnik zachęca, by szukając sposobu spędzenia urlopu czy wakacji wziąć pod uwagę, że piesza pielgrzymka może być szansą, aby stając sam na sam
z Panem Bogiem rozeznać Jego wolę, swoje powołanie lub poznać siebie i swoje pragnienia. Dodaje, że tegoroczna pielgrzymka wędrować będzie do Matki Bożej pod hasłem: "Chrystus naszym Pokojem"

INFORMACJE OGÓLNE

- Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w Katedrze Wrocławskiej 2 sierpnia o 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na piątek 10 sierpnia od 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na jasnogórskich wałach sprawowana będzie o 11.00.
- W Pielgrzymce może wziąć udział każdy, kto zobowiąże się spełnić następujące warunki: podporządkuje się regulaminowi pielgrzymkowemu, uszanuje zakaz noclegów
koedukacyjnych, zaangażuje się w tworzenie właściwej atmosfery pielgrzymowania - także poprzez pomoc w konkretnych funkcjach (np. noszenie nagłośnienia, praca: w
kuchni, w służbie bagażowej)

INFORMACJE DODATKOWE

- Osoby nieletnie mogą wyruszyć jedynie z opiekunem pełnoletnim.
- Pielgrzymka jest namiotowa, należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór i karimatę. Bagaże oddawane do transportu muszą być koniecznie podpisane, z podaniem adresu i numeru grupy. Wszystkie rzeczy należy zapakować w worki foliowe.

ZAPISY

- Poprzez formularz na stronie www.pielgrzymka.pl
- w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny": Wrocław, ul. Bujwida 51 - od 30 lica do 1 sierpnia od 11.00 do 17.00.

KOSZTY PIELGRZYMKI

• Dzieci i młodzież do rocznika 2008 - 85 zł; dla pozostałych uczestników - 95 zł.
• W przypadku uczestnictwa powyżej trzech i więcej osób z jednej rodziny (np. brat, siostra i rodzice) przewidziane są zniżki.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze