Umocnieni błogosławieństwem, ruszyli do św. Jadwigi Śląskiej

Eucharystycznym nabożeństwem w katedrze wrocławskiej rozpoczęła się42. piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi Śląskiej. Przewodniczył mu ks. Henryk Wachowiak, ojciec duchowny pielgrzymki.

2021-10-16

Na początku ks. Henryk Wachowiak przypomniał, że trzebnickie pielgrzymowanie jest związane z wyborem na papieża kard. Karola Wojtyły, dziś św. Jana Pawła II. -To wtedy rozpoczęliśmy zorganizowane pielgrzymowanie do grobu św. Jadwigi sląskiej. Przez lata prosiliśmy o łaski dla Piotra naszych czasów. Szliśmy w ten dzień z intencją wyniesienia go na ołtarze. Ciągle w naszych sercach jest wdzięczność za wydarzenia sprzed 40 lat.

Zobacz zdjęcia: Pielgrzymka trzebnicka cz. 1

Podkreślił, że intencji jest dużo więcej - są związane z życiem Kościoła, diecezji, rodzin. - W tym roku chcemy wędrować "Z rodziną do grobu św. Jadwigi" - przypomniał hasło pątniczego szlaku. Zaznaczył, że chcemy sobie uprzytamniać, że każdy z nas jest w drodze.

Na koniec zaznaczył, że podczas wędrówki będziemy dziękować za sierpniową pielgrzymkę jasnogórską. - To epilog pielgrzymki jasnogórskiej - dodał.

Następnie pątnicy modlili się Litanią do Krwi Chrystusa.

Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem pielgrzymów wyprawił w drogę wikariusz generalny archidiecezji wrocławskiej, ks. Adam Łuźniak. Prosił, by do św. Jadwigi zanieść intencję o dobre owoce rozpoczętego w Kościele powszechnym synodu. Prosił również o modlitwę za archidiecezję wrocławską, biskupów oraz za rodziny, by były Bogiem silne. Prosił również w intencji uczniów i nauczycieli, zwłaszcza katechetów ora o powołania kapłańskie i zakonne.

Na zakończenie zwrócił uwagę na potrzebę podjęcia intencji pokutnej za wszystkich tych, który sprawili, że oblicze Kościoła takie jakie powinno być, nie było obliczem zachęcającym do wspólnego kroczenia w wierze, ale było obliczem odpychającym. - Te zgorszenia, które się zdarzyły, sprawiły, że niektórzy stracili zaufanie do Kościoła. Módlmy się też, by Kościół był zawsze czytelnym znakiem obecności Chrystusa pośród nas - mówił.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze