Rozpoczęły się zapisy

W tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej, ze względu na sztafetowy charakter, weźmie udział zdecydowania mniej osób jak w poprzednich latach. Tutaj możecie przeczytać jak dołączyć do reprezentacji PPW.

2020-06-23

Zasady tegorocznej pielgrzymki przewidują, że każdego dnia na kolejny etap wyruszy tylko pięćdziesiątka pątników. Co istotne, za każdym razem będzie to zupełnie nowa grupa. Podczas ostatniego spotkania przewodników przyjęto, że reprezentacja na pielgrzymkowym szlaku będzie składać się z przedstawicieli dwóch grup (poniżej przydział do konkretnych dni).

Ustalono również, że zapisy będą zunifikowane i będą za nie odpowiedzialni księża przewodnicy. - Zgłoszenia należy kierować właśnie do nich. Każdy z nich ma jednak ograniczoną pulę 25 miejsc. Zdajemy sobie sprawę, że to niewiele. W tym roku ograniczenia liczbowe są jednak niezbędne - tłumaczy ks. Tomasz Płukarski, zastępca głównego przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Informacji o zapisach należy szukać na stronie internetowej danej grupy, Facebooku lub można kontaktować się bezpośrednio z księdzem przewodnikiem. W razie dodatkowych pytań można pisać na pielgrzymka@pielgrzymka.pl. Aktualna lista przewodników dostępna TUTAJ.

W komunikacie zamieszczonym na profilu Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Facebooku czytamy ponad to: "Przypominamy, że tegoroczna pielgrzymka będzie krótsza o jeden dzień. Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpi trzeciego sierpnia Mszą Św. Katedrze Wrocławskiej o 7.00; po mszy nastąpi zawiązanie grupy i wymarsz na trasę. Dziesiątego sierpnia pielgrzymka dotrze do Częstochowy, by około 12.00 pokłonić się Matce Boskiej".

Sztafetowy podział (główny nurt):

  • 3 sierpnia (Wrocław – Trzebnica) – grupa 8 i grupa 20,
  • 4 sierpnia (Trzebnica – Oleśnica) – grupa 1 i grupa 18,
  • 5 sierpnia (Oleśnica – Namysłów) – grupa 4 i grupa 5,
  • 6 sierpnia (Namysłów – Wierzbica Górna) – grupa 3 i grupa 11,
  • 7 sierpnia (Wierzbica Górna – Kluczbork) – grupa 2 i grupa 21,
  • 8 sierpnia (Kluczbork – Borki Wielkie) – grupa 9 i grupa 15,
  • 9 sierpnia (Borki Wielkie – Blachownia) – grupa 12 i grupa 13,
  • 10 sierpnia (Blachownia – Jasna Góra) – grupa 6 i grupa 7

Ponad to grupa 14 idzie dwoma nurtami z Góry do Trzebnicy (3 dni) oraz z Milicza do Trzebnicy (2 dni).

 

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze