Piesza Pielgrzymka Wrocławska się "nie poddaje"

Po dzisiejszej decyzji o kolejnych ograniczeniach liczby uczestników zgromadzeń publicznych grupa, która będzie reprezentacją pielgrzymujących do grobu św. Jadwigi Śląskiej stopniała do 25.

2020-10-15

Organizacja pielgrzymek pieszych jest w tym roku wyjątkowo trudna. Wydawało się, że tegoroczną pieszą pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi uda się przeprowadzić, ale sytuacja epidemiczna w ostatnich tygodniach sprawiła pojawianie się coraz większych obostrzeń.

Już tydzień temu wprowadzenie na obszarze całej Polski "żółtej strefy" zmusiło organizatorów do odwołania zapisów i ograniczenia reprezentacji pielgrzymów do 150 osób. Miały ją stanowić służby pielgrzymkowe. Dzisiejsza decyzja rządu ogłoszona przez premiera Mateusza Morawieckiego sprawiła, że reprezentacja stopniała do 25 osób. - To trudna sytuacja, ale bardzo chcemy w tej małej grupie pójść i powierzyć św. Jadwidze Śląskiej swoje troski, w tym zwłaszcza tę związaną z pandemią. Wierzymy, że przez jej wstawiennictwo wyprosimy oddalenie od naszej archidiecezji, kraju, ale także całego świata zagrożenia, w którym się znajdujemy - mówi ks. Tomasz Płukarski.

Zastępca głównego przewodnika PPW zachęca jednocześnie do podjęcia duchowej łączności. - Mamy dwie propozycje. Pierwszą jest udział za pośrednictwem transmisji internetowej we Mszy św. przy grobie patronki Śląska. Początek w sobotę o 16.30. Zapraszamy na www.wroclaw.gosc.pl, www.ppw.gosc.pl i na stronę Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Druga możliwość to zachęta do aktywnego udziału w akcji #mojaJadwiga, którą przygotowują wraz z Pieszą Pielgrzymką Wrocławską organizują redakcje "Gościa Niedzielnego" oraz "Nowego Życia" - dodaje.

Szczegóły akcji: Moja pielgrzymka do św. Jadwigi Śląskiej - ruszamy z akcją #mojaJadwiga!

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze