Nowenna w intencji pokoju

Bp Jacek Kiciński CMF poprowadził rozważania podczas Apelu Jasnogórskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu.

2022-08-09

Biskup Kiciński zwrócił uwagę, że 9-dniowe rekolekcje w drodze stały się dla ich uczestników nowenną w intencji pokoju na świecie, w naszych rodzinach i w nas samych, tego pokoju, którego tak bardzo potrzebujemy.

Następnie mówił o szczególnej obecności podczas pielgrzymki św. Jadwigi Śląskiej, której grób w Trzebnicy pątnicy nawiedzają na początku drogi na Jasną Górę. - Jest ona dla nas patronką pojednania - narodów i naszych serc. Ona doskonale rozumiała co oznacza "Chrystus naszym pokojem". Trzymając do końca swego życia figurę Maryi, wiedziała, że z Jej pomocą zło można zwyciężyć dobrem - dodał.

Dziękował za dar beatyfikacji sióstr męczenniczek elżbietańskich. - Ta beatyfikacja stała się wielkim znakiem czasu. Ich męczeństwo pokazuje nam jak potężna jest miłość, która pochodzi od Boga - zauważył. Podkreślił, że ich postawa jest wielkim wyzwaniem dla nas współczesnych.

Maryjo Matko nasza. Przynosimy nasze intencje. Pośród nich jest wiele podziękowań, ale i próśb, które pragniemy tu wypowiedzieć. Wymienił w tym miejscu intencje ważne dla wrocławskiego Kościoła, ale również te indywidualne. Zwrócił również uwagę m.in. na duchowych uczestników Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. - Dziękujemy za ich obecność i codzienną modlitwę.

- W sposób szczególny powierzamy Ci sprawę pokoju na Ukrainie. Polecamy Ci wszystkie rodziny z Ukrainy, które przybyły na Dolny Śląsk szukając pokoju i schronienia. Niech Twoje matczyne serce otoczy ich miłością i ukoi wszelkie cierpienie - dodał.

Posłuchaj całych rozważań:

 

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze