Nie zwlekajcie z zapisami

Na niewiele ponad dwa tygodnie przed startem 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej wciąż jest jeszcze możliwość zgłoszenia swojego udziału w wydarzeniu, które będzie miało sztafetowy charakter.

2021-07-22

Wiesław „Kuzyn” Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych zapewnia, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, a grono wolontariuszy, którzy zabezpieczają PPW trwa w gotowości

„Kuzyn” zachęca również do wykorzystania tych ostatnich godzin na podjęcie decyzji o dołączeniu do sztafety. - Wciąż jest taka możliwość. Na niektóre dni zapisało się bardzo wiele osób, ale w inne jest ich zdecydowanie mniej. Jeśli ktoś woli kameralną grupę, to zapraszamy w tygodniu. W weekend zawsze jest więcej chętnych - wyjaśnia.

Zaznacza również, że nie trzeba sięga bardzo martwić o transport, bo księża przewodnicy mają miejsca w autobusach, które dowiozą pątników rano na etap dzienny i po jego zakończeniu zabiorą wszystkich do domu.

- Szczególnym etapem jest ten do Trzebnicy. Tutaj dołączyć może w zasadzie każdy. Zapraszamy, by zapisać się w informacji pielgrzymkowej (opisana przyczepa będzie stała obok katedry wrocławskiej - przyp. red.) w dniu wyjścia, czyli 3 sierpnia przed 6.30. Jednodniowy koszt uczestnictwa to 30 zł. Środki są przeznaczone na cele organizacyjne - dodaje.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://bit.ly/zapisyPPW21

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze

 • 27.07.2021
  Wszyscy jesteśmy braćmi

  Franciszek daje w encyklice "Fratelli tutti" kapitalną diagnozę dzisiejszej rzeczywistości, ale daje też odpowiedź na pytanie: jak mamy budować nasze życie, by rzeczywiście dzielić się miłością Boga z innymi - mówi bp Jacek Kiciński. Encyklika będzie dokumentem rozważanym podczas 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

 • 26.07.2021
  Księga intencji

  Napisz swoje prośby i podziękowania w formularzu, a my przekażemy je do omodlenia w grupach, a następnie zostawimy u stóp Maryi na Jasnej Górze.

 • 25.07.2021
  Trasa sprawdzona

  Wczoraj służby pielgrzymkowe ostatecznie sprawdziły całą trasę przebiegu 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Jest spora nadzieja, że nic pątników na trasie nie zaskoczy.

 • 22.07.2021
  Nie zwlekajcie z zapisami

  Na niewiele ponad dwa tygodnie przed startem 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej wciąż jest jeszcze możliwość zgłoszenia swojego udziału w wydarzeniu, które będzie miało sztafetowy charakter.

 • 02.07.2021
  Bp Jacek zaprasza do udziału w 41. PPW

  Tegoroczna pielgrzymka zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia pozostał zaledwie miesiąc.

 • 24.06.2021
  Wystartowały zapisy na 41. PPW

  Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się 3 sierpnia Mszą św. w katedrze wrocławskiej o 6.30 i będzie miała charakter sztafetowy. Pielgrzymi będą mieli do pokonania odcinki od 22 do 33 km. Każdego dnia na trasę wyruszą inne grupy według grafiku, jaki został ustalony na spotkaniu księży przewodników.

 • 14.06.2021
  41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska - nowe ustalenia

  Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego sprawiły, że kształt tegorocznej pielgrzymki po raz kolejny się zmienił.