Metropolita zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską

Pielgrzymka to doskonały czas, by przedstawiać Panu Bogu własne intencje, ale także by poczuć się częścią wspólnoty zmierzającej ku zbawieniu, wziąć na siebie odpowiedzialność za wiarę innych oraz świadczyć o swojej przynależności do Chrystusa - pisze abp Józef Kupny w zaproszeniu na 43. PPW.

2023-06-12

Do parafii archidiecezji wrocławskiej trafiło krótkie zaproszenie metropolity wrocławskiego, abp. Józefa Kupnego do udziału w zbliżającej się 43. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę.

Metropolita wrocławski rozpoczyna od zacytowania słów zaczerpniętych z Ewangelii wg. św. Łukasza wyspiewanych przez Maryją podczas nawiedzenia św. Elżbiety - "Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia”. Zaznaczył, że Matka Boża wypowiedziała proroctwo o tym, że będzie wielbiona przez Kościół aż do skończenia świata. "Oddając cześć Niepokalanej Dziewicy wpisujemy się w ten wielki orszak ludzi wierzących, na których spełnia się to proroctwo" - zauważa.

Dodał, że jedną z form pobożności maryjnej są pielgrzymki do miejsc, w których odbiera Ona szczególną cześć. Takim miejscem jest Jasna Góra. W związku z tym abp Kupnyzaprasza do podjęcia trudu wędrówki przez jasnogórski wizerunek Maryi. "Ten rok jest dla naszej archidiecezji w jakimś sensie przełomowy. Chcemy rozpocząć pracę nad synodem, który przygotuje Kościół na Dolnym Śląsku do przeżywania Wielkiego Jubileuszu dwóch tysięcy lat od męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa" - dodaje.

"Pielgrzymka to doskonały czas, by przedstawiać Panu Bogu własne intencje, ale także by poczuć się częścią wspólnoty zmierzającej ku zbawieniu, wziąć na siebie odpowiedzialność za wiarę innych oraz świadczyć o swojej przynależności do Chrystusa. Dlatego tym bardziej dziś zapraszam Was do włączenia się w to dzieło, byśmy 10 sierpnia mogli razem stanąć przed Czarną Madonną" - pisze na zakończenie.

Całego zaproszenia będzie można wysłuchać w parafiach archidiecezji wrocławskiej w najbliższą niedzielę, 18 czerwca.

Przypomnijmy. 43. Piesza Pielgrzymka Wrocławska potrwa od 3 do 10 sierpnia. W tym roku wędrówce będzie towarzyszyło hasło: "Piękna Oblubienica". 

Kliknij i zapisz się już dziś.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Rozważanie

Najnowsze