Majówkowe pielgrzymowanie

Tradycji stanie się zadość. 1 maja z Sobótki wyruszy piesza pielgrzymka na Ślężę.

2022-04-26

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę po raz kolejny zapraszają na tzw. początek sezonu pielgrzymkowego. Tradycja sięga początku lat 80. XX w. Wówczas ks. Stanisław Orzechowski zaproponował modlitewną wspinaczkę na Ślężę jako alternatywę dla pochodów pierwszomajowych. Obowiązku udziału w pochodach nie ma już ponad 30 lat, ale zwyczaj majówki na Ślężę pozostał.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: "Maryjo spieszymy w Twe ręce złożyć niepewny nasz los" i rozpocznie się w Sanktuarium św. Anny i NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce o 10.00. Następnie kolumna pielgrzymkowa wyruszy na najwyższy szczyt w archidiecezji wrocławskiej. Po drodze będzie konferencja, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie braknie również modlitwy i spiewu.

Organizatorzy przypominają, że zasadniczo dojazd do Sobótki jest we własnym zakresie, choć pewna grupa może skorzystać z autobusu specjalnego, który o 9.00 odjedzie z dworca autobusowego (zbiórka o 8.50 przy CH Wroclavia przy ul. Suchej 1 - stanowisko nr 1). Na szczycie Msza św. pod przewodnictwem ks. Jakuba Bartczaka jest planowana o 14.00, a powrót autobusu specjalnego do Wrocławia o 18.30.

Trasa nie jest bardzo wymagająca, ale warto zabrać kilka przydatnych rzeczy. Z racji bardzo zmiennej pogody należy pamiętać o ubraniach przeciwdeszczowych oraz dodatkowym swetrze, zwłaszcza że mikroklimat w rejonie Ślęży może sprawić, że odczuwalna temperatura będzie niższa - jak choćby we Wrocławiu. Należy również pamiętać o wygodnych butach. Trasa wiedzie po terenach leśnych i momentami niemałych kamieniach. Uczestnicy pielgrzymki muszą zadbać we własnym zakresie o napoje, wyżywienie oraz pamiętać o niezbędnych lekach.

Na pielgrzymkę nie ma zapisów.

 

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Rozważanie

Najnowsze