Którędy do św. Jadwigi?

W najbliższą sobotę 16 października odbędzie się piesza pielgrzymka wrocławska do grobu św. Jadwigi. Główny nurt wyruszy z Wrocławia, ale po drodze kolumna się podzieli na dwie części.

2021-10-14

Po rocznej przerwie pielgrzymka trzebnicka wraca do swojej stałej formuły. Organizatorzy spodziewają się wielu tysięcy uczestników i robią wszystko, by usprawnić przemarsz.

Główny nurt wyruszy z Wrocławia, z katedry wrocławskiej. Kolumna rozpocznie przemarsz po krótkim nabożeństwie między 6.30 a 7.00. Pierwszy postój zaplanowano w Krzyżanowicach, a kolejny w Malinie. Tuż za Malinem nastąpi podział: grupy o numerach nieparzystych pójdą w stronę Wysokiego Kościoła, a parzyste w stronę Brochocina. W obu tych miejscowościach zaplanowano przystanki. Następnie, tuż przed wejściem do Trzebnicy kolumna znów się połączy i do bazyliki wszyscy pątnicy dotrą wspólnie. Mszę św. na zakończenie zaplanowano na 16.30, a będzie jej przewodniczył biskup pomocniczy katowicki Adam Wodarczyk.

Tradycją jest, że do grobu św. Jadwigi docierają gwiaździście też mniejsze grupy pieszych pątników. Z Milicza na trasę wyruszą pielgrzymi z grupy nr 14, a z Bagna wyruszą pielgrzymi grupy nr 8. Pieszą wędrówkę zaplanowali również wierni z Łoziny i okolic.

Więcej informacji o pielgrzymce trzebnickiej na www.ppw.gosc.pl.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze