"Idziemy razem" do św. Jadwigi

Pielgrzymka trzebnicka coraz bliżej. Do grobu św. Jadwigi Śląskiej wyruszymy już 15 października. Ruszcie z nami!

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Idziemy razem”. - W ostatnim czasie bardzo dużo miejsca poświęca się pokojowi i jedności. Widzimy, że polskie społeczeństwo, które w większości tworzy też wspólnotę Kościoła w Polsce, jest bardzo podzielone. My, zapraszając na pieszą pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi, chcemy podkreślić, że można iść w imię Chrystusa ponad podziałami. Podczas pielgrzymki na Jasną Górę wskazywaliśmy, że prawdziwy pokój i jedność pochodzą od Jezusa, a idąc do św. Jadwigi, chcemy uczyć się od niej, jak w codzienności otwierać się na drugiego człowieka i jak poprzez służbę drugiemu człowiekowi budować jedność w Kościele. Stąd też nasze hasło: „Idziemy razem” jako wspólnota Kościoła - biskupi, księża, osoby świeckie, starzy, młodzi, zdrowi, chorzy - chcemy stanowić jedno - mówi ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Tradycyjnie pielgrzymowanie rozpocznie się od nabożeństwa w katedrze wrocławskiej. Po niej poszczególne grupy będą przemierzać ulicami miasta w kierunku Trzebnicy przez Krzyżanowice, Malin, Wysoki Kościół.

Zachęcam, aby ten dzień poświęcić i wykorzystać na wspólne pielgrzymowanie w atmosferze młodego i radosnego kościoła. Rozpoczęcie Pielgrzymki w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 15 października o 6.00. Zakończenie Eucharystią w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem ks. Abp. Józefa Kupnego. Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce, zapraszam na Eucharystię w Trzebnicy o 16.30 - powiedział ks. Tomasz Płukarski, Główny Przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej

Program Pielgrzymki:

  • 6.00 - rozpoczęcie w Katedrze Wrocławskiej, zawiązanie pielgrzymki i krótkie nabożeństwo,
  • 6.30 - wyjście grup pielgrzymkowych,
  • 8.30 - pierwszy postój - most na Widawie-Krzyżanowice (boisko),
  • 11.00 - drugi postój - Malin,
  • 13.00 - trzeci postój - Wysoki Kościół (grupy o numerach parzystych) lub Brochocin (grupy o numerach nieparzystych),
  • ok. 16.00 - wejście do Trzebnicy,
  • 16.30 - Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego

Warto dodać, że do Trzebnicy podążają także pielgrzymi:

- z Milicza (grupa 14) - wyjście mają o 6.00 z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli,
- z Bagna (grupa 8, salwatoriańska) - wyjście o 6.00 z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP.

Powrót z pielgrzymki zasadniczo odbywał się będzie indywidualnie. Istnieje jednak możliwość powrotu szynobusem, po wcześniejszym zakupieniu biletu u braci porządkowych (tzw. zielonych). Szynobus Kolei Dolnośląskich "Święta Jadwiga" odjedzie z Dworca PKP w Trzebnicy o 18.51.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Rozważanie

Najnowsze