Do św. Jadwigi spod sanktuarium NMP Bolesnej w Łozinie

Od 7 już lat mieszkańcy Łoziny i okolic pielgrzymują do grobu św. Jadwigi w łączności z pątnikami z Wrocławia, ale własną drogą - dołączając do wszystkich uczestników październikowej wędrówki już w Trzebnicy.

2022-10-16

Nieco inaczej sytuacja wyglądała tylko dwa lata temu, gdy z powodu epidemii z Wrocławia wyruszyła jedynie niewielka reprezentacja pielgrzymów. Podobnie mała, 15-osobowa grupka, wyszła wówczas z Łoziny – lecz tydzień wcześniej.

W tym roku w grupie, która wyszła z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienie Chorych w  Łozinie, znalazły się 53 osoby. Towarzyszyli im obecny i dawny proboszcz łozińskiej parafii – ks. Zbigniew Stokłosa i ks. Stanisław Babicz. Do pielgrzymów dołączyli również parafianie z Boleścina. Po drodze zatrzymali się na modlitwie w kościele w Głuchowie.

W grupie znalazły się całe rodziny, w tym m.in. rodzina czteropokoleniowa – gdzie najstarsza, ponad 70-letnia osoba, jest już prababcią.

– Idzie u nas dużo małych dzieci, a także starszych osób. Pokonujemy trasę liczącą tylko 12 kilometrów, możemy więc iść stosunkowo wolno, robić dłuższe postoje. W naszej grupie każdy z każdym się zna – opowiadali pielgrzymi. – Taka pielgrzymka to na pewno jest umocnienie wiary, forma świadectwa. Niesiemy trzy flagi – papieską, na znak jedności ze Stolicą Apostolską, maryjną, bo należymy do maryjnej parafii, oraz flagę Rzeczpospolitej Polskiej, bo Polska jest dla nas ważna.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze

 • 11.08.2023
  43. PPW - podsumowanie głównego przewodnika

  43. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przeszła do historii. Jaka była? Piękna jak "Piękna Oblubienica". Oto podsumowanie głównego przewodnika, ks. Tomasza Płukarskiego.

 • 11.08.2023
  #NaSzlakuDoMaryi2023 - przeżyjmy to jeszcze raz

  Bardzo się cieszymy z głosów, które do nas docierają, że podobały się wam nasze filmiki z cyklu #NaSzlakuDoMaryi2023. Powstało łącznie 9 odcinków, a my zachęcamy do ich oglądania i przekazywania dalej. Może staną się dla kogoś inspiracją do wyruszenia w drogę...

 • 11.08.2023
  Początek

  Homilię podczas Mszy św. kończącej 43. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasnej Górze wygłosił bp Maciej Małyga. Obejrzyj, posłuchaj i zastosuj.

 • 11.08.2023
  Wszystkie zdjęcia z 43. PPW w jednym miejscu

  Pewnie jest ich kilka tysięcy i zapewne nie jest łatwo odnaleźć wszystkie galerie. Dla ułatwienia, zebraliśmy linki do nich w jednym miejscu. Wystarczy kliknąć i przenieść się na kolejne etapy wędrówki.

 • 11.08.2023
  #NaSzlakuDoMaryi2023 - odc. 8

  To już ostatni odcinek pielgrzymkowego vloga podczas 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Tym razem o: dobrym zaczesie, pięknie pielgrzymki, charytatywnych zakrętkach, trudach, które stają się radością. Dziękujemy za uwagę i zachęcamy, by do vlogów wracać przez cały rok.

 • 10.08.2023
  PPW2023 - Dzień 8 - Cisie-Jasna Góra cz.3

  ​​​​Ale to już było... Mamy dla was mnóstwo zdjęć z ostatniego dnia 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Oto ostatnia z trzech galerii. Miłego oglądania!

 • 10.08.2023
  PPW2023 - Dzień 8 - Cisie-Jasna Góra cz.2

  ​​Ale to już było... Mamy dla was mnóstwo zdjęć z ostatniego dnia 43. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Oto druga z trzech galerii. Miłego oglądania!