Do św. Jadwigi spod sanktuarium NMP Bolesnej w Łozinie

Od 7 już lat mieszkańcy Łoziny i okolic pielgrzymują do grobu św. Jadwigi w łączności z pątnikami z Wrocławia, ale własną drogą - dołączając do wszystkich uczestników październikowej wędrówki już w Trzebnicy.

2022-10-16

Nieco inaczej sytuacja wyglądała tylko dwa lata temu, gdy z powodu epidemii z Wrocławia wyruszyła jedynie niewielka reprezentacja pielgrzymów. Podobnie mała, 15-osobowa grupka, wyszła wówczas z Łoziny – lecz tydzień wcześniej.

W tym roku w grupie, która wyszła z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienie Chorych w  Łozinie, znalazły się 53 osoby. Towarzyszyli im obecny i dawny proboszcz łozińskiej parafii – ks. Zbigniew Stokłosa i ks. Stanisław Babicz. Do pielgrzymów dołączyli również parafianie z Boleścina. Po drodze zatrzymali się na modlitwie w kościele w Głuchowie.

W grupie znalazły się całe rodziny, w tym m.in. rodzina czteropokoleniowa – gdzie najstarsza, ponad 70-letnia osoba, jest już prababcią.

– Idzie u nas dużo małych dzieci, a także starszych osób. Pokonujemy trasę liczącą tylko 12 kilometrów, możemy więc iść stosunkowo wolno, robić dłuższe postoje. W naszej grupie każdy z każdym się zna – opowiadali pielgrzymi. – Taka pielgrzymka to na pewno jest umocnienie wiary, forma świadectwa. Niesiemy trzy flagi – papieską, na znak jedności ze Stolicą Apostolską, maryjną, bo należymy do maryjnej parafii, oraz flagę Rzeczpospolitej Polskiej, bo Polska jest dla nas ważna.

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze