Czternastka już idzie

Pątnicy z Góry wyruszyli już na Jasną Górę. Skromna, ok. 20-osobowa grupa dziś przejdzie 36 kilometrów i nocować będzie w Głebowicach. W kolejnych dniach będą dołączać kolejne osoby, m.in. z Milicza. "Czternastka" do głównego nurtu dołączy 2 sierpnia popołudniu w Trzebnicy.

2022-07-31

Zanim pielgrzymi wyruszyli w drogę, uczestniczyli we Mszy św. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. W homilii rzecznik prasowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, ks. Łukasz Romańczuk, który najbliższe trzy dni będzie również przewodził górowskim pątnikom. - Priorytetem dla każdego chrześcijanina powinno być uświęcenie - mówił w homilii. Tłumaczył, że wszelkie zdobycze techniki i zdolność poznawania świata nie może nam przysłaniać Pana Boga, ale ma być narzędziem do lepszego Jego poznania. - Rzeczy materialne nie mają być celem, ale narzędziem, dzięki któremu mam się uświęcać - tłumaczył nawiązując do odczytanego fragmentu Ewangelii.

Dodał, że przesłanie z niej płynące - by oderwać się od rzeczy materialnych - jest wpisane w życie pielgrzyma. - Pielgrzym idąc stawia sobie wymaganie jakim jest osiągnięcie celu, ale nie wie co go spotka w drodze. Każdy kilometr, każde skrzyżowanie jest dla niego czymś niespodziewanym. To otwarcie się na Pana Boga. Tego sobie życzmy na każdy dzień, by rytm pielgrzymki był także rytmem naszej codzienności.

Posłuchaj całej homilii (od 7 minuty)

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze