Czternastka już idzie

Pątnicy z Góry wyruszyli już na Jasną Górę. Skromna, ok. 20-osobowa grupa dziś przejdzie 36 kilometrów i nocować będzie w Głebowicach. W kolejnych dniach będą dołączać kolejne osoby, m.in. z Milicza. "Czternastka" do głównego nurtu dołączy 2 sierpnia popołudniu w Trzebnicy.

2022-07-31

Zanim pielgrzymi wyruszyli w drogę, uczestniczyli we Mszy św. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Górze. W homilii rzecznik prasowy Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, ks. Łukasz Romańczuk, który najbliższe trzy dni będzie również przewodził górowskim pątnikom. - Priorytetem dla każdego chrześcijanina powinno być uświęcenie - mówił w homilii. Tłumaczył, że wszelkie zdobycze techniki i zdolność poznawania świata nie może nam przysłaniać Pana Boga, ale ma być narzędziem do lepszego Jego poznania. - Rzeczy materialne nie mają być celem, ale narzędziem, dzięki któremu mam się uświęcać - tłumaczył nawiązując do odczytanego fragmentu Ewangelii.

Dodał, że przesłanie z niej płynące - by oderwać się od rzeczy materialnych - jest wpisane w życie pielgrzyma. - Pielgrzym idąc stawia sobie wymaganie jakim jest osiągnięcie celu, ale nie wie co go spotka w drodze. Każdy kilometr, każde skrzyżowanie jest dla niego czymś niespodziewanym. To otwarcie się na Pana Boga. Tego sobie życzmy na każdy dzień, by rytm pielgrzymki był także rytmem naszej codzienności.

Posłuchaj całej homilii (od 7 minuty)

Aktualności

SKLEP GOŚCIA POLECA

Najnowsze

 • 27.09.2022
  "Idziemy razem" do św. Jadwigi

  Pielgrzymka trzebnicka coraz bliżej. Do grobu św. Jadwigi Śląskiej wyruszymy już 15 października. Ruszcie z nami!

 • 12.08.2022
  #NaSzlakuDoMaryi2022 - odc. 10

  Powstał jeszcze jeden odcinek vloga #NaSzlakuDoMaryi2022. Niech będzie inspiracja do wirtualnego powrotu na pielgrzymkowy szlak. A co w odcinku? O autobusowej pokusie, znów o jedzeniu, o propagandzie oraz wspomnienie z prezentacji w Kluczborku. Zapraszamy.

 • 12.08.2022
  Pieszo do Matki Bożej Otynijskiej

  W Uroczystość Wniebowzięcia NMP wyruszy z Namysłowa do Ligoty Książęcej piesza pielgrzymka. 16-kilometrową trasę w ostatnich latach pokonywało nawet ok. 400 osób.

 • 12.08.2022
  "Chrystus jako pierwszy" po raz czwarty

  Już po raz czwarty, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na trasę pielgrzymkową wyruszy Parafialna Piesza Pielgrzymka do Brzezinki. To może być wspaniała "dogrywka" do zakończonej 10 sierpnia Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

 • 11.08.2022
  Klerycy oddali się Maryi

  50. Pielgrzymka Kleryków MWSD na Jasną Górę odbyła się w tym roku w ramach Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Klerycy zostali w Częstochowie trochę dłużej i właśnie 11 sierpnia zakończyli swój pątniczy wysiłek.

 • 11.08.2022
  Wszystkie zdjęcia w jednym miejscu

  Zdjęć jest łącznie kilka tysięcy. Palec Karola Białkowskiego wydaje się wciąż opuchnięty... Teraz przyszedł czas na pątników, którzy wrócili już z Jasnej Góry na znalezienie siebie, znajomych i wspomnienie dobrego czasu.

 • 11.08.2022
  PPW 2022. Idziemy razem

  Na tej drodze spotkaliśmy Kościół, który jest piękny , bo Pan jego piękno odsłonił - mówił bp Maciej Małyga na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę.